Скільки максимум може заробити турагентство?

Коли ви починаєте бізнес, ви хочете знати, куди ви можете дійти. Як виглядає кінцева точка і де вона знаходиться.

Чи є обмеження на доходи туристичного агентства?

Ми проти меж. Як говорить реклама Adidas, неможливе можливе. Тим не менш, ми вважаємо, що є певний орієнтир максимуму для заробітку в туризмі. У всякому разі, давайте розбиратися.

Про яке туристичне агентство йдеться?

У цій статті мова йде про класичне турагентство, яке будує тільки одну базову модель – продаж пакетних турів туроператорів. Це туристичне агентство має власника, який також виступає в якості директора. Розташоване таке агентство в обласному центрі (якщо в районному, стеля буде трохи нижче)

Отже, основні числа

За нашими розрахунками, розрахунковий максимум для такого агентства становить близько 2000 бронювань на рік. Це близько $ 240000 комісії і $ 100000 на рік чистого прибутку.

У такому агентстві близько 8-10 менеджерів з туризму, 1 або 2 завідувача відділів, касир, бухгалтер, маркетолог. Швидше за все, у цієї компанії буде один або два офіси (рекомендую один).

Відповідно, кожен продавець повинен продавати в середньому на місяць близько 20 заявок. Це означає, що близько 25 в сезон і 15 в міжсезоння.

Близько двох третин усіх бронювань будуть складати постійні клієнти та ті, хто прийшов за рекомендацією. Решта – нові клієнти.

Третина від загальної суми комісії піде на оплату праці. Близько $ 15000 на рік в оренду. Близько $ 25000 для маркетингу. І ще 20 000 на інші витрати. Залишок – це прибуток.

Доходи
Загальна кількість заявок на рік : 2000 заявок
Комісія за заявку - $120
Всього комісія за рік - 240 000 доларів

Витрати
Зарплата - $80 000
Оренда - $15 000
Маркетинг - $ 25000
Інші витрати - $20 000
Загальні витрати -140 тисяч доларів

Прибуток - $100 000

 

Чому саме стільки?

Це не пов’язано ні з конкуренцією, ні з кількістю клієнтів в конкретному місті. Клієнтів дуже багато, а конкуренти вкрай слабкі. Це обмеження пов’язано з обмеженням керованості.

Для більшості турагентств буде складно найняти і управляти більш ніж 10 продавцями. Згідно з класичною теорією управління, для ефективної роботи на кожні 5 співробітників потрібен один керівник. І таких лідерів для забезпечення зростання в першу чергу буде важко знайти.

Якщо ж обходитися без них, то в засновника компанії практично весь час забирають кадрові питання: потрібно буде постійно відбирати новачків, звільняти слабких і мотивувати інших. Це якщо простими словами.

При подальшому зростанні існуючої моделі обороти будуть рости, голова буде крутитися, як білка в колесі, а прибуток буде стояти на місці. Я знаю, про що говорю, тому що сам пройшов через це.

$ 100000 багато чи трохи?

Гаразд, 100 000. Це багато чи мало? Моя думка ідеальна.

Є навіть цілі дослідження, які показують,що найщасливіші люди заробляють близько 7-8 тисяч доларів на місяць. Це прекрасний рубіж, на якому вже можна дозволити собі практично все необхідне для комфортного життя. Після цього порогу рівень щастя перестає підніматися і навіть починає знижуватися. А все ж, для більшості турагентів щастя важливіше, ніж гроші.

Це той рівень, який ви можете почати думати не про гроші, а про те, як звільнити більше часу для сім’ї та друзів.

Скільки часу потрібно, щоб досягти цих чисел?

Будьмо відвертими, більшість турагентств ніколи до них не прийдуть.

У нас шлях від 0 до 2000 заявок на рік зайняв десять років. Якби нам довелося відтворити цей шлях зараз, я думаю, що можна було б за 3-4 роки впоратися. Тому що вже є досвід. Це одна з ідей мережі туристичних агентств XO: допомогти іншим діяти швидше. До речі, ми в агентстві не отримуємо до 100 тисяч доларів прибутку на рік. По-перше, тому що ми багато інвестували в зростання (і завдяки цьому зявилась мережа), а по-друге, тому що просто помилялися. І втрачали там, де це не було потрібно.

Це точно максимум?

В Україні є кілька десятків компаній, які досягають цих цифр. При цьому тих хто виходить на відчутно більші – не зустрічав (хоча це не означає, що їх немає). Але, пам’ятаючи пункт про щастя, питання – чи варто?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one − one =