Скільки платити менеджеру з туризму?

Деякі директори не знають, яку зарплату повинен мати менеджер з туризму (Спойлер: не мало й не багато). У цій статті я визначив деякі принципи, яких слід дотримуватися при розрахунку зарплати менеджера.

Форма оплати

Почнемо з підходів до платіжної системи. Існують різні моделі:

  • велика ставка і невисокий відсоток;
  • невелика ставка і високий відсоток
  • без ставки, але з дуже високим відсотком
  • ставка + бонус
    Тощо.

Немає різниці, яку схему використовувати. Різні успішні туристичні агенції використовують різні підходи.

Основна теза: менеджеру все одно, в якій формі він розраховується. Йому важливо скільки грошей він отримав.

Вказуйте конкретну суму

Я знаю, що ви хотіли б отримати від мене конкретну цифру – скільки платити менеджеру. Але ідеальної суми зарплати немає. Це сильно залежить від регіону, зрілості турагенції та відповідного менеджера, а також поточної ринкової ситуації.

Але є принципи, за якими можна визначити нижню та верхню межі, між яких повинна бути зарплата ваших співробітників. Давайте поговоримо про них.

Нижня межа зарплати менеджера

У моїй статті “6 неочевидних факторів успіху менеджера з туризму” говориться, що ключовим фактором успіху є тривалість часу, протягом якого ви працюєте в одній агенції. Необхідно спрямувати зусилля на те, щоб менеджер працював у вашій агенції від двох років і вище. Адже тільки на другий рік роботи менеджер почне приносити дохід в агенцію.

Зарплата є важливим фактором лояльності працівника, хоча і не основним. Тому недоплатити менеджеру не можна.

Ви повинні розуміти, що ви конкуруєте за менеджерів не тільки з іншими туристичними агенціями. Але і з іншими подібними підприємствами: кафе, бутіками, страховими компаніями, ювелірними і автосалонами та іншими компаніями, які вимагають співробітників зі схожими навичками.

Люди не живуть у вакуумі. Менеджер може легко зайти на work.ua, продивитися вакансії, і дізнатися, що ви не недорозраховуєте його.

Кейс
Ви найняли дівчину менеджера, Лесю. Леся добре працює, але ви платите їй копійки. Спочатку Леся радіє і плескає очами. Така ситуація триватиме деякий час. Але потім Леся просто піде. Це не системний підхід.

Мінімальна заробітна платня не повинна бути нижчою за середній ринковий рівень для туристичних агенцій, а також для інших подібних підприємств.

Як розрахувати середній рівень ринку? — Зайдіть на work.ua, продивіться пропозиції туристичних агенцій та подібних напрямків. Мінімальний розрахунок вашого менеджера не повинен бути нижче тих пропозицій, які ви знайшли.

 

Верхня межа зарплати менеджера

Ми експериментально вивели, що зарплата менеджера не повинна перевищувати 35% від загальної комісії, яку він приносить агенції. Якщо у вас більше, у вас просто не залишиться грошей на розвиток.

Якщо менеджер отримує середню ринкову зарплату, але вона перевищує 35% комісії, це свідчить про перекіс у вашій агенції. Найчастіше це проявляється в невеликих продажах, невеликій кількості лідів, низькій ефективності роботи агенції або низькій ефективності самого менеджера.

На початку роботи директор і менеджер часто ділять комісію 50/50. Спочатку, це нормально. Але це не системний підхід. Необхідно з самого початку підготуватися до того, що так буде не завжди. І поступово переводити менеджера на зарплату 25-30% від комісії.

Не тільки зарплата

Не забувайте, що, крім зарплати, важливу роль для співробітника відіграють інші речі: графік роботи, розташування офісу, професіоналізм колег і, власне, ви як менеджер. Більш того, часто ці речі визначають, чи залишиться менеджер у вашій команді надовго або піде. Обов’язково варто пам’ятати правило:

Зарплата не повинна бути високою, але вона не повинна бути низькою.

Задоволеність співробітників роботою в цілому – набагато складніша історія, ніж просто сума грошей, отриманих в кінці місяця.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four + 7 =